„Trzeba w każdym człowieku umieć ujrzeć jego punkt achillesowy, bolący, słaby punkt, który trzeba umieć leczyć i jednocześnie trzeba umieć dostrzec jego punkt archimedesowy, ten punkt oparcia, dzięki któremu można wydobyć z człowieka nieznane a wielkie czyny”

Maria Grzegorzewska

  • ppp-h1.jpg
  • ppp-h2.jpg
  • ppp-h3.jpg
  • ppp-h5.jpg

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że z uwagi na stan epidemii sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu jest czynny w godzinach od 08:00 – 16:00, natomiast dyżury pracowników w punktach konsultacyjnych Poradni tj. w Czarnym Dunajcu i Krościenku nad Dunajcem pozostają zawieszone do odwołania.

Z poważaniem
mgr Bożena Olcoń-Chlebek
Dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA
W NOWYM TARGU
WRACA DO PRACY STACJONARNEJ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, nasza Poradnia wznawia stacjonarną pracę diagnostyczną od dnia 18 maja 2020 r. Rozpoczynamy diagnozowanie dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Czynności które nie muszą być realizowane w budynku Poradni, będą nadal realizowane z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i rodziców/opiekunów Poradnia dostosuje warunki pracy do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu.

Pracownicy naszej Poradni dołożą wszelkich starań, aby pomimo obowiązujących rygorów epidemicznych, badania przebiegały w przyjaznej atmosferze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne wracają do pracy stacjonarnej

Bezpośrednia praca z dziećmi i młodzieżą najczęściej dotyczy spotkań indywidualnych, a jej realizacja jest bardziej efektywna w osobistym kontakcie. Dlatego też przywracamy stacjonarną pracę poradni psychologiczno-pedagogicznych. Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby otrzymać je zdalnie. Stąd potrzeba powrotu do stacjonarnej pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Natomiast czynności, które nie muszą być realizowane w budynku poradni, mogą być nadal prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość.

Dyrekcja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu informuje, że w okresie od 26.03.2020r. do odwołania:

- zostały wstrzymane wszystkie planowe wizyty u specjalistów (psycholog, pedagog, logopeda) naszej
Poradni. O terminach ich realizacji Rodzice będą informowani telefonicznie,
- istnieje możliwość uzyskania pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, doradcy zawodowego za pośrednictwem sekretariatu w godzinach od 8.00 do 16.00 pod nr telefonu:

  • 18 266 35 68 Sekretariat - mgr Karolina Migiel ,
  • 18 266 52 38 Sekretarz p Anna Wasik,

lub za pośrednictwem poczty elektronicznej

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- pracownicy pedagogiczni Poradni są dostępni również za pośrednictwem poczty elektronicznej:

  • adresy mailowe pracowników umieszczono na naszej stronie www.poradnia-nt.nowotarski.pl w zakładce Kontakt.

Po uzgodnieniu dogodnego terminu specjalista ( psycholog, pedagog, logopeda, doradca zawodowy) nawiąże z Państwem kontakt przy pomocy ustalonych narzędzi teleinformatycznych.

- w sprawach pilnych w godzinach od 8.00 do 15.00 jest możliwy kontakt telefoniczny z Dyrektorem Poradni:

  • 795 439 081 Dyrektor Poradni mgr Bożena Olcoń-Chlebek,

ĆWICZENIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA
PRZED ROZPOCZĘCIEM NAUKI W SZKOLE

Kierujemy do Was Rodzice propozycję ćwiczeń, wspierających rozwój dziecka w okresie przedszkolnym, które przygotowują dziecko do nauki czytania, pisania i liczenia. Powinny one stanowić formę dobrej zabawy w trakcie codziennych zajęć.

Przekonaj się, jakie to łatwe – efekty zauważysz w codziennym funkcjonowaniu Twojego dziecka.

Zapraszamy na naszą stronę do zakładki Przedszkolaki u bram szkoły

Więcej...

SPRAWDŹ, CZY TWOJE DZIECKO JEST GOTOWE DO PODJĘCIA NAUKI W SZKOLE
TEST GOTOWOŚCI SZKOLNEJ

DLA DZIECI I RODZICÓW

Wszystkim Rodzicom, którzy niebawem staną przed dylematem czy ich dziecko osiągnęło dojrzałość do rozpoczęcia nauki w szkole proponujemy przeprowadzenie prostego testu, który pozwoli sprawdzić czy nasza pociecha jest już gotowa do rozpoczęcia nauki w zespole klasowym. Przygotowaliśmy dla Państwa w bardzo dostępnej formie test sprawdzający rozwój przedszkolaka u bram szkoły. Proponujemy wspólną zabawę z dzieckiem. Zapraszamy na naszą stronę do zakładki Przedszkolaki u bram szkoły

Więcej...