„Trzeba w każdym człowieku umieć ujrzeć jego punkt achillesowy, bolący, słaby punkt, który trzeba umieć leczyć i jednocześnie trzeba umieć dostrzec jego punkt archimedesowy, ten punkt oparcia, dzięki któremu można wydobyć z człowieka nieznane a wielkie czyny”

Maria Grzegorzewska

  • ppp-h1.jpg
  • ppp-h2.jpg
  • ppp-h3.jpg
  • ppp-h5.jpg

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Targu podobnie jak w poprzednich latach przedstawia ofertę skierowaną do logopedów szkół i przedszkoli z terenu działalności naszej Poradni, którzy rozpoczynają pracę lub pracują dłużej ale potrzebują specjalistycznego wsparcia. Oferta zawiera cykl spotkań z p.Teresą Zapała-Gapską (psycholog logopeda) pracującą od wielu lat w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Targu.

TERMINY i TEMATY SPOTKAŃ
30.10. 2018r. godz.15.00
ORGANIZACJA zajęć logopedycznych, metody pracy, pomoce dydaktyczne, dyskusja o tym co zrobić aby zajęcia logopedyczne były dla dzieci interesujące.
27.11. 2018r. godz.15.00
GŁOSKI DENTALIZOWANE - wadliwe realizacje i sposoby radzenia sobie z nimi
26.02. 2019r. godz. 15.00
GŁOSKI DENTALIZOWANE – wadliwe realizacje i sposoby radzenia sobie z nimi – kontynuacja poprzedniego spotkania
26. 03. 2019r. godz. 15.00
UBEZDŹWIĘCZNIANIE, wadliwe realizacje głoski r, nietypowe wadliwe realizacje głosek i sposoby radzenia sobie z nimi.
Przebieg spotkań:
W części pierwszej spotkania p.Teresa Zapała-Gapska omówi zaproponowany temat.
W drugiej części odbędzie się dyskusja a także rozmowy na temat bieżących problemów logopedycznych.
W trakcie każdego spotkania zostaną przedstawione pytania, które były najczęściej zadawane w ubiegłym roku w gabinecie logopedycznym przez logopedów pracujących w szkołach – i przedszkolach a także rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną; spróbujemy się z nimi wspólnie zmierzyć.
Spotkania odbywać się będą w sali nr 205; przewidywany czas trwania jednego spotkania - ok. 1 godzina. Wskazane jest upewnienie się czy zaplanowane spotkanie odbędzie się; nie jest konieczne wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie w sekretariacie swojego udziału w spotkaniu.

z poważaniem
dyrektor Poradni Bożena Olcoń – Chlebek

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Nowotarski Krzysztof Faber  w dniu 18.10.2016 r. wręczył Nagrody Starosty wyróżniającym się nauczycielom. Obok dyrektora Poradni mgr Bożeny Olcoń- Chlebek docenieni za osiągnięcia w pracy zawodowej  zostali psycholog/logopeda mgr Teresa Zapała- Gapska  oraz psycholog mgr Kinga Rusin. Składamy gratulacje wszystkim nauczycielom,  a szczególnie tym wyróżnionym.

W roku szkolnym  2016/17  zatrudniono w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu terapeutę uzależnień. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 17.00 można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji . Dla osób uzależnionych możliwość podjęcia terapii po uprzednim złożeniu stosownego wniosku. Wnioski do pobrania na stronie  PPP w zakładce "Druki do pobrania". Oferta skierowana jest  do uczniów szkół pozostających w rejonie działania tutejszej Poradni. Zapraszamy.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Targu przedstawia ofertę skierowaną do logopedów szkół i przedszkoli z terenu działalności naszej Poradni, którzy rozpoczynają pracę  jako logopedzi lub potrzebują specjalistycznego wsparcia. 

Oferta zawiera cykl spotkań z p. Teresą Zapała - Gapską - psychologiem logopedą pracującym od wielu lat w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu.

TERMINY i TEMATY SPOTKAŃ

18.10. 2016 r.  godz.15.00 
SPRÓBUJEMY NAUCZYĆ SIĘ ODDYCHAĆ PRZEPONOWO aby wykorzystać tę umiejętność w pracy z dzieckiem jąkającym się.
POROZMAWIAMY O JĄKANIU WCZESNODZIECIĘCYM

15.11. 2016 r. godz.15.00
SEPLENIENIE  BOCZNE – "nie taki straszny diabeł jak go malują..."

21.02. 2017 r. godz. 15.00
"...gdzie kamieniem rzucisz tam" SEPLENIENIE MIĘDZYZĘBOWE

21.03. 2017 r. godz. 15.00
BEZDŹWIĘCZNOŚĆ I RERANIE…niby drobiazg a sprawa poważna

Przebieg spotkań:
W części pierwszej spotkania p. Teresa Zapała - Gapska omówi sposoby radzenia sobie z konkretnymi wadami i zaburzeniami mowy.
Druga część poświęcona będzie omówieniu  bieżących spraw.

Spotkania odbywać się będą w sali nr 205; przewidywany czas trwania jednego spotkania - ok. 1 godzina.
Proszę o upewnienie się czy zaplanowane spotkanie odbędzie się  (nie jest konieczne wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie w sekretariacie  swojego udziału w spotkaniu).

Informujemy również, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 16.00 – 17.00 w gabinecie logopedycznym PPP w Nowym Targu będzie dyżurował logopeda. W tym czasie będzie można porozmawiać z logopedą pracującym w Poradni o wszelkich problemach związanych ze swoją pracą logopedyczną z dziećmi. Na spotkanie należy umówić się telefonicznie.W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu rozpoczyna się kolejna wiosenna edycja zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci. Pierwsze spotkanie  odbędzie  się 13 kwietnia 2015r.( poniedziałek)  o godzinie 15.30 w siedzibie  Poradni w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 35. Prowadzący mgr Monika Borowicz-Pustówka. 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W WARSZTACIE METODYCZNYM


Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Nauczyciele-Bibliotekarze

 

 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Targu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu   serdecznie zapraszają chętnych nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz nauczycieli-bibliotekarzy na warsztat metodyczny pt.:

 

                                  Praca z uczniem z deficytami rozwojowymi

 
Treść warsztatu
Uczeń w zachowaniu: nadaktywny, nieśmiały, agresywny ; Strategie zaradcze w pracy nauczyciela z uczniem sprawiającym kłopoty ; Zachowania korygujące ; Pomoc oraz wsparcie dla dziecka. 
 
Warsztat poprowadzi mgr Kinga Rusin (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu). Po zakończeniu szkolenia uczestnicy uzyskają zaświadczenia potwierdzające ich udział w warsztacie metodycznym. 
 
Termin i miejsce spotkania:
15.04.2015r, godz. 12.00-15.00, Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu 
 

Zgłoszenie udziału w szkoleniu następuje przez przesłanie Karty Zgłoszenia listownie na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu, 34-400 Nowy Targ, ul. Królowej Jadwigi 1; faxem pod numer 018 266 29 74, lub drogą elektroniczną: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kartę Zgłoszeniową należy przesłać do 10 kwietnia 2015 roku. Wzór Karty Zgłoszenia znajduje się na stronie Biblioteki Pedagogicznej www.nowytarg.pbwnowysacz.pl oraz na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej www.poradnia-nt.nowotarski.pl.

Szczegółowych informacji udziela pracownik Biblioteki  pani mgr Jagoda Jurkowska pod numerem telefonu 692 133 969.