SZANOWNI PAŃSTWO

Uprzejmie informuję, że od 14.09.2020r. siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu przeniesiona będzie pod adres

ul. Królowej Jadwigi 1, 34-400 Nowy Targ

Sekretariat będzie czynny w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00

Nadal aktualny pozostaje dotychczasowy numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej Poradni:

• Sekretariat - mgr Karolina Migiel - 18 266 35 68
  • adresy mailowe specjalistów na stronie poradni www.poradnia-nt.nowotarski.pl w zakładce Kontakt.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i rodziców/opiekunów Poradnia dostosowała warunki pracy do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu.
Pracownicy naszej Poradni dokładają wszelkich starań, aby pomimo obowiązujących rygorów epidemicznych, badania przebiegały w przyjaznej atmosferze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Informujemy również że:

• w wyznaczonym dniu badania, do Poradni przychodzi z dzieckiem jedna osoba,
  • prosimy o przybycie na badanie 10 min. przed wyznaczoną godziną.
  • dziecko i rodzic/opiekun powinni być wyposażeni w środki ochrony osobistej ( maseczka, rękawice, ewentualnie przyłbice),dziecko przynosi na badanie ołówek, kredki i długopis.

CZYNNOŚCI POPRZEDZAJĄCE BADANIE

• Dziecko i rodzic/opiekun myją i dezynfekują ręce po wejściu do budynku.
  • Pracownik mierzy temperaturę dziecka.
  • Rodzic/opiekun podpisuje wywiad epidemiczny i oświadczenie rodzica/opiekuna dotyczące następstw zakażenia wirusem COVID-19.

Rodzic/opiekun dziecka oczekuje na zakończenie badania na zewnątrz budynku, lub w razie konieczności w wyznaczonym pomieszczeniu. Rodzice dzieci do 6 roku życia mogą przebywać w budynku razem z dzieckiem.

SZANOWNI PAŃSTWO

Uprzejmie informuję, że w okresie od 01.07.2020r. do 15.09.2020r. siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu będzie tymczasowo przeniesiona do budynku

Szkoły Języków Obcych Smith & Schmid
ul. Ku Studzionkom 12, 34-400 Nowy Targ

Sekretariat będzie czynny w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00
Nadal aktualne pozostają dotychczasowe numery telefonów oraz adres poczty elektronicznej Poradni

• Sekretariat - mgr Karolina Migiel - 18 266 35 68
  • Sekretarz - Anna Wąsik - 18 266 52 38

W sprawach pilnych w godzinach od 10:00 do 15:00 jest możliwy kontakt telefoniczny z Dyrektorem Poradni - mgr Bożeną Olcoń-Chlebek - 795 439 081

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że z uwagi na stan epidemii sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu jest czynny w godzinach od 08:00 – 16:00, natomiast dyżury pracowników w punktach konsultacyjnych Poradni tj. w Czarnym Dunajcu i Krościenku nad Dunajcem pozostają zawieszone do odwołania.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA
W NOWYM TARGU
WRACA DO PRACY STACJONARNEJ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, nasza Poradnia wznawia stacjonarną pracę diagnostyczną od dnia 18 maja 2020 r. Rozpoczynamy diagnozowanie dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Czynności które nie muszą być realizowane w budynku Poradni, będą nadal realizowane z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i rodziców/opiekunów Poradnia dostosuje warunki pracy do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu.

Pracownicy naszej Poradni dołożą wszelkich starań, aby pomimo obowiązujących rygorów epidemicznych, badania przebiegały w przyjaznej atmosferze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne wracają do pracy stacjonarnej

Bezpośrednia praca z dziećmi i młodzieżą najczęściej dotyczy spotkań indywidualnych, a jej realizacja jest bardziej efektywna w osobistym kontakcie. Dlatego też przywracamy stacjonarną pracę poradni psychologiczno-pedagogicznych. Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby otrzymać je zdalnie. Stąd potrzeba powrotu do stacjonarnej pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Natomiast czynności, które nie muszą być realizowane w budynku poradni, mogą być nadal prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość.

Dyrekcja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu informuje, że w okresie od 26.03.2020r. do odwołania:

- zostały wstrzymane wszystkie planowe wizyty u specjalistów (psycholog, pedagog, logopeda) naszej
Poradni. O terminach ich realizacji Rodzice będą informowani telefonicznie,
- istnieje możliwość uzyskania pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, doradcy zawodowego za pośrednictwem sekretariatu w godzinach od 8.00 do 16.00 pod nr telefonu:

• 18 266 35 68 Sekretariat - mgr Karolina Migiel ,
  • 18 266 52 38 Sekretarz p Anna Wasik,

lub za pośrednictwem poczty elektronicznej

- pracownicy pedagogiczni Poradni są dostępni również za pośrednictwem poczty elektronicznej:

• adresy mailowe pracowników umieszczono na naszej stronie www.poradnia-nt.nowotarski.pl w zakładce Kontakt.

Po uzgodnieniu dogodnego terminu specjalista ( psycholog, pedagog, logopeda, doradca zawodowy) nawiąże z Państwem kontakt przy pomocy ustalonych narzędzi teleinformatycznych.

- w sprawach pilnych w godzinach od 8.00 do 15.00 jest możliwy kontakt telefoniczny z Dyrektorem Poradni:

• 795 439 081 Dyrektor Poradni mgr Bożena Olcoń-Chlebek,