W roku szkolnym  2016/17  zatrudniono w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu terapeutę uzależnień. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 17.00 można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji . Dla osób uzależnionych możliwość podjęcia terapii po uprzednim złożeniu stosownego wniosku. Wnioski do pobrania na stronie  PPP w zakładce "Druki do pobrania". Oferta skierowana jest  do uczniów szkół pozostających w rejonie działania tutejszej Poradni. Zapraszamy.