Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Targu podobnie jak w poprzednich latach przedstawia ofertę skierowaną do logopedów szkół i przedszkoli z terenu działalności naszej Poradni, którzy rozpoczynają pracę lub pracują dłużej ale potrzebują specjalistycznego wsparcia. Oferta zawiera cykl spotkań z p.Teresą Zapała-Gapską (psycholog logopeda) pracującą od wielu lat w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Targu.

TERMINY i TEMATY SPOTKAŃ
30.10. 2018r. godz.15.00
ORGANIZACJA zajęć logopedycznych, metody pracy, pomoce dydaktyczne, dyskusja o tym co zrobić aby zajęcia logopedyczne były dla dzieci interesujące.
27.11. 2018r. godz.15.00
GŁOSKI DENTALIZOWANE - wadliwe realizacje i sposoby radzenia sobie z nimi
26.02. 2019r. godz. 15.00
GŁOSKI DENTALIZOWANE – wadliwe realizacje i sposoby radzenia sobie z nimi – kontynuacja poprzedniego spotkania
26. 03. 2019r. godz. 15.00
UBEZDŹWIĘCZNIANIE, wadliwe realizacje głoski r, nietypowe wadliwe realizacje głosek i sposoby radzenia sobie z nimi.
Przebieg spotkań:
W części pierwszej spotkania p.Teresa Zapała-Gapska omówi zaproponowany temat.
W drugiej części odbędzie się dyskusja a także rozmowy na temat bieżących problemów logopedycznych.
W trakcie każdego spotkania zostaną przedstawione pytania, które były najczęściej zadawane w ubiegłym roku w gabinecie logopedycznym przez logopedów pracujących w szkołach – i przedszkolach a także rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną; spróbujemy się z nimi wspólnie zmierzyć.
Spotkania odbywać się będą w sali nr 205; przewidywany czas trwania jednego spotkania - ok. 1 godzina. Wskazane jest upewnienie się czy zaplanowane spotkanie odbędzie się; nie jest konieczne wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie w sekretariacie swojego udziału w spotkaniu.

z poważaniem
dyrektor Poradni Bożena Olcoń – Chlebek