Pracownicy poradni będą prowadzić wyłącznie teleporady oraz konsultacje i wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne w systemie online. W aktualnej sytuacji epidemiologicznej nie ma możliwości przeprowadzić żadnej oferowanej przez poradnię pomocy dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli w bezpośrednim kontakcie z pracownikami pedagogicznymi.

Proponujemy państwu natomiast wsparcie i porady ze strony naszych pracowników za pośrednictwem rozmów telefonicznych oraz wideo połączeń. W tym celu należy wypełnić stosowny wniosek (do pobrania na naszej stronie www. poradnia-nt. nowotarski. pl) oraz przesłanie go za pośrednictwem tradycyjnej poczty, poczty mailowej, elektronicznej skrzynki podawczej lub skrzynki pocztowej usytuowanej na budynku Poradni (Al. Tysiąclecia 35, Nowy Targ) do sekretariatu naszej placówki.

Pracownicy poradni nawiążą z Państwem kontakt w dogodnych, wcześniej ustalonych godzinach, tak aby w sprzyjających rozmowie warunkach udzielić specjalistycznych porad. Konsultacje i wsparcie psychologiczne możliwe jest również za pośrednictwem wideo komunikatorów.

Nasi terapeuci przygotują również dla dzieci, które dotychczas brały udział w prowadzonej przez nas terapii na terenie poradni zestawy ćwiczeń, które pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry rodzic będzie mógł kontynuować i prowadzić w domu. Możliwe jest uzyskanie opinii, orzeczeń, informacji o wynikach diagnozy dla dzieci/ uczniów, którzy na przestrzeni ostatniego roku zostali zdiagnozowani psychologicznie, pedagogicznie lub logopedycznie.

Nie będzie natomiast, aż do odwołania w obecnej sytuacji ze względów merytorycznych prowadzona żadna działalność diagnostyczna.

Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności, licząc również na zrozumienie z Państwa strony, że aktualna stan jest dla nas wszystkich nową sytuacją i jesteśmy w trakcie wypracowywania optymalnych rozwiązań, tak aby nie narażać Państwa dzieci jak również pracowników Poradni na niebezpieczeństwo związane z zakażeniem koronawirusem. Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów umieszczanych na naszej stronie w miarę zmieniającej się sytuacji.